Miesiąc: lipiec 2015

  • Wczoraj w telewizji emitowano Skazanego na bluesa, film o Ryśku Riedlu, niezapomnianym wokaliście Dżemu. Scenariusz do filmu napisał Przemek Angerman. To mi przypomniało, jak rok temu się poznaliśmy i otrzymałem od niego książkę science fiction – Tożsamość Rodneya Cullacka. Z piękną dedykacją. Długo trwało zanim zabrałem się za lekturę powieści, kolejka jest długaśna, ale jak…

    Czytaj dalej…

  • Jak już o rosyjskiej SF mowa, to przygotowujemy w GG kilka książek Bułyczowa. Niezmiernie bardzo popularny w Polsce autor. Dwie książki nowe, jedno wznowienie – za to najsłynniejszej jego dylogii – Przełęcz. Osada – dawno wyczerpany nakład, czytelnicy się dopytują. Z nowych – nieznana powieść z Pawłyszem w roli głównej – Ostatnia wojna. Napisana w…

    Czytaj dalej…

  • Kulturę robią nie od dziś pasjonaci. Nie profesorowie, nie szklani prezenterzy, nie instytucje mające wspierać inicjatywy – one wspierają znajomych. To może pewne uproszczenie, ale zawierające wiele prawdy. Zasady funkcjonowania kultury w kraju nad Wisłą dobrze znają ludzie ją robiący. Ja mam swoją imprezę – od lat robioną bez wsparcia. To znaczy czasem się niewielkie…

    Czytaj dalej…

  • Podaż maleje…

    Kilka mejli w stylu: Czemu wysyłacie tak mało newsletterów z nowościami? Nie ma już nowości? Co czytać? Dlaczego tak rzadko ukazują się książki w serii grozy C&T? Itp. Potem konstatacja moja, na stoisku w Nidzicy – zabraliśmy wszystkie dostępne tytuły, zwykle na tej powierzchni wystawowej, którą mamy na zamku ledwie wystarczało miejsca na postawienie książek…

    Czytaj dalej…

  • Ładna pogoda i upały powodują, że większość ludzi wybiera (przynajmniej w Olsztynie) liczne plaże, jeziora. Życie wtedy zamiera. Na drogach spokój, a w plenerze, w lasach i na łąkach nikogo. Idealny czas na wycieczkę rowerową. Oczywiście dla wytrwałych, bo upały dają w kość niedoświadczonym rowerzystom. Co roku odwiedzamy tereny Starego i Nowego Kawkowa – piękne…

    Czytaj dalej…

  • Po festiwalu, dzięki uprzejmości Maćka Parowskiego i NCK mamy do rozdania w Solarisnet.pl kilkanaście egzemplarzy Czasu Fantastyki: numeru specjalnego 3-4/2014 z filmem Kongres (według Kongresu futurologicznego) i 1/2015. Mnóstwo rozdaliśmy na festiwalu, wszak uczestnikami byli nasi klienci, ale udało mi się „ukryć” przed ich wzrokiem część zeszytów. Dokładane będą do zamówień z Działu Fantastyka.  …

    Czytaj dalej…

  • Zaczynają się pojawiać na stronie Solarisnet.pl książki polskich autorów z autografami. A wśród nich: Czesław Białczyński: Wojny Haoltańskie tomy 3 i 4, Zakaz wjazdu, Próba inwazji, Miliardy białych płatków Marek Oramus: Człowiek idzie z dymem, Senni zwycięzcy, Wyposażenie osobiste, Problem kluczy do mieszkania w Piasecznie Dominika Oramus: Stacja kontroli chaosu Andrzej Zimniak: Rzeźbiarze o poranku,…

    Czytaj dalej…

  • I już po festiwalu… Wróciliśmy, rozliczyliśmy, zrobiliśmy remanent. Program wykonany w całości i punktualnie (poza polecankami, czego żałuję, ale nie jestem w stanie się rozdzielić), wszyscy goście dojechali, koncerty i występy znakomite, wystawa Rosińskiego wspaniała. Happeningi udane ponad miarę, pogoda dopisała. Cóż więcej… Najlepiej sprzedającą się książką była antologia Po katastrofie, potem książki Dariusza Filara…

    Czytaj dalej…

Search for an article